Náš příběh a udržitelnost

Jednoduché, kvalitní a ekologické řešení, které se zrodilo ze srdce jedné ženy, Petry Doubkové. Jak se říká, za vším hledej ženu!

Na začátku příběhu stála halda pracích gelů, vonných kuliček, aviváží a další voňavé komando, které překáželo v malé koupelně. Bylo připraveno zanášet pračku, udělat vítr v peněžence a usazovat se v oblečení. Cestou k minimalismu a inspirací z přírody se zrodil nápad.

„KE KVALITNÍMU PRANÍ STAČÍ JEDEN PRODUKT.”

Environmentální udržitelnost

Balení ani produkt neobsahuje plasty

Kdyby s papírky pral každý v ČR, ušetříme společně 8 tisíc tun plastového odpadu za rok.

Obalový materiál

Obalový materiál má certifikaci FSC, což znamená, že podporujeme férové pěstování dřeva. Lesklá vrstva krabičky brání papírkům v jejich navlhnutí, což prodlužuje jejich trvanlivost.

Emise

Produkt je až o 98 % lehčí a menší než klasické prací prášky. Při transportu nevzniká tolik emisí, jako při dopravě pracích gelů a prášků.

Chemie

Produkt je méně chemicky náročný než běžné prací prostředky. Jedná se tak o šetrnější volbu při praní.

Minimalizujeme tiskoviny

V zájmu ochrany životního prostředí zasíláme fakturu elektronicky. Díky tomu ušetříme tisíce listů papíru ročně.

Neobsahuje vodu

Prací papírky neobsahují zbytečný výplňový materiál, jako je například voda, které je v pracím gelu až 90 %. Šetři tyto přírodní zdroje s námi!

Rozpustí se do posledního kousíčku

Prací papírky EcoHaus jsou 100 % biologicky rozložitelné.

Netestujeme na zvířatech

Také blaho zvířat je pro nás důležité, proto dbáme na kvalitu surovin a rovněž netestujeme na zvířatech.  

Neustále se vzděláváme a sledujeme trendy

Ekologie je pro nás vášní, proto se vzděláváme ve specializovaném enviro inkubátoru @ClimAccBeyond a akcelerátoru Start it@ČSOB.

Rychle, šetrně a s radostí.

Dokonalé praní pro muže i ženy a nejen ty. Přesně takové se zrodilo v roce 2021 jako studentský projekt.

Už žádné odměřování, sypání či nalévání. Zapomeň na míchání koktejlů pracích prostředků pro perfektně vyprané a zároveň voňavé prádlo. Žádná výstavka lahví a krabiček všech velikostí i barev.Jen malá designová krabička, která ukrývá inovativní alternativu - prací papírek.

Sociální udržitelnost

Šetří čas a prostor doma

Stačí vzít, vložit a prát. Od teď bez složitého dávkování a výstavky pracího komanda na pračce. K praní stačí opravdu jen jeden produkt - prací papírky EcoHaus.

Bez impulzivního nakupování na cestách

Už se ti stalo, že v obchodě neměli mini balení prášku a zbytek se musel vyhodit? S EcoHaus se tohle nestane, vejdou se všude a navíc krásně provoní zavazadlo s oblečením.

Praní zvládne i 90letá babička

Prací papírky perou i v nízkých teplotách a vyperou i při rychlém režimu. Díky tomu se sníží náklady vynaložené na energie při praní prádla až o 60 %.

Poskytujeme pracovní příležitosti sociálně znevýhodněným

Jsme hrdí na to, že aktivně přispíváme k sociální udržitelnosti tím, že poskytujeme pracovní příležitosti sociálně znevýhodněným osobám, které se starají o balení našich balíčků.

S láskou k sobě i přírodě.

Vyladit papírek tak, aby obsahoval jen opravdu potřebné látky, byl šetrný k přírodě, ale také k pokožce atopiků, k tomu vypral nečistoty a ještě hezky voněl, to byla věda. Petře se to podařilo. Teď si s naší značkou plníme další, vcelku skromné, cíle. 

„CHCEME ZMĚNIT SVĚT A ZLEPŠIT EKOLOGICKÝ DOPAD.”

Ekonomická udržitelnost

Ušetři za energie

Prací papírky perou i v nízkých teplotách a vyperou i při rychlém režimu. Díky tomu se sníží náklady vynaložené na energie při praní prádla až o 60 %

Ušetři za vodu

Víš, že pračka spotřebuje stejné množství vody, i když je poloprázdná? Zkus projednou vyprat v ruce - EcoHaus je na to jako stvořený.

Ušetři za čistírnu a prádelnu

Obě tyto služby nějakou tu stovku stojí. Obojí zvládneš nahradit pracím papírkem, který tě vyjde na pár korun.

Jsme unikátní každým coulem.

Svůj začátek jsme si zajistili díky crowdfundingu. To nám umožnilo být nezávislí, s vášní prosazovat svou vizi a spolupracovat s lidmi, kteří mají společné poslání. V kampani jsme předprodali 1000 balení pracích papírků pro 700 lidí.

Náš cíl je jednoduchý – přinášet všem radost a měnit pohled na praní. Věříme, že kvalitní péče není o množství produktů, ale o efektivitě a důslednosti. Proto Petra vyvinula jediný produkt, který potřebuješ a jistě není poslední.

#neplastuj

Per s EcoHaus účinně a zároveň ohleduplně k životnímu prostředí. 
Víš o tom, že kdyby každý pral s našimi papírky, tak České republice ročně odlehčíme o 8 000 tun plastu? 

Ještě váháš? Výčet superlativ ti nestačil?

Mrkni na naše testovací balení a přesvědč se na vlastní praní.