Vítej v sekci Q&A na našem e-shopu! Zde ti odpovíme na nejčastější otázky a poskytneme veškeré informace, které potřebuješ před nákupem nebo použitím našich produktů vědět. 

Přejeme ti příjemný zážitek při nakupování a používání produktů EcoHaus, které byly navrženy s ohledem na pohodlí, jednoduchost použití a životní prostředí.

Sbalitelný obsah

Na jakou barvu prádla mohu prací papírky EcoHaus použít?

Prací papírky EcoHaus jsou univerzální a lze je tak použít na všechny barvy oblečení. Můžeš s ním vyprat bílé, barevné i černé.

Někdy se stane, že při rychlém cyklu a nízkých teplotách zůstanou na černém prádle stopy. Dodržováním správného postupu tomu předejdeš.

Nejdříve vlož do bubnu papírek, pak až prádlo. Díky tomu se rozpustí už během prvních vteřin praní.

Je také důležité udržovat pračku čistou a pravidelně čistit filtr.

Mohu přidat k praní aviváž?

Záleží na preferencích. I bez použití aviváže jsou ručníky krásně heboučké. Prací papírky EcoHaus můžeš používat jako běžný prací prostředek.

Komerční aviváž můžete případně nahradit ekologickou variantou - octem.Ten je mimo jiné skvělý i na zatuchlé prádlo. Pokud chceš mít prádlo voňavé, pak do zásobníku na aviváž přidej ještě pár kapek éterického oleje.

Co když mám atopický ekzém? Budou mi prací papírky EcoHaus vyhovovat?

Prací papírky EcoHaus používají i atopici a lidé s problematickou a citlivou pokožkou. Z ohlasů pozorujeme, že vyhovují 95 % atopiků. Doporučujeme vyzkoušet naše testovací mini balení. 

Do budoucna plánujeme i verzi bez parfemace.

Jak si prací papírek poradí se špínou?

Prací papírky nejsou zázračné, i když se to tak na první pohled může zdát. Asfalt opravdu nevyperou. :) Existují druhy špíny, které nevyčistí vůbec nic. Prací papírky jsou určené na běžné praní.

Pokud chceš odstranit flek, s rozumem ho nejdřív předeper s kouskem pracího papírku EcoHaus v ruce - hrubá špína musí pryč co nejdříve. Kvalita praní je srovnatelná s běžnými pracími prostředky z drogerie.

Zůstane pak v pračce po pracím papírku spoušť? Budu ho muset hledat?

Naopak - zůstane jen vyprané prádlo. :) Prací papírek EcoHaus se během pár vteřin přemění v gel, a tak po něm na konci praní nezbyde ani stopa.

Výjimečně by se mohlo stát, že při rychlém cyklu a nízkých teplotách na černém prádle zůstanou stopy. Dodržováním správného postupu tomu předejdeš.

Nejdříve vlož do bubnu papírek, pak až prádlo. Díky tomu se rozpustí už během prvních vteřin praní.

Proč stačí na vyprání pračky jeden prací papírek EcoHaus, který je tak malý v porovnání s ostatními pracími prostředky?

Prací papírky EcoHaus neobsahují výplňový materiál jako třeba prací gely. Zhruba 90 % pracího gelu tvoří voda. Prací papírek EcoHaus obsahuje pouze aktivní látky, které jsou slisované do tenké vrstvy.

Při jaké teplotě mohu prát?

Prací papírek se rozpustí i v nízkých teplotách, vypere i na vyvářku. Je vhodný i na rychlé praní. Důležité je do bubnu pračky vkládat nejdříve prací papírek EcoHaus, a pak až oblečení.

Jak si s EcoHaus vyperu na cestách? Mohu si vzít papírky do příručáku?

Na cesty je prací papírek EcoHaus speciálně určený. V tom tkví i jeho největší síla. Jednoduše si tak vypereš v ruce nebo ve sdílených pračkách.

Neobsahují tekutiny a díky lehkosti a skladnosti se snadno přibalí do příručního zavazadla. Můžeš si je zabalit i do batohu nebo kabelky a mít je kdykoliv při ruce. Bonusem je krásně provoněná kabelka či zavazadlo.

Prací papírky EcoHaus jsou vhodným pracím prostředkem do kempingových praček.

Co dalšího lze s pracími papírky EcoHaus podniknout?

Máme pro tebe hned několik dalších tipů, jak prací papírky EcoHaus využít.

1) Ruční praní prádla v umyvadle
Prací papírky EcoHaus jsou speciálně určené také na praní v ruce. Díky své rozpustnosti i ve studené vodě si můžeš prádlo vyprat i v ruce třeba někde na dovolené. Dokonce si poradí i s kobercem nebo čalouněním. Stačí jen napustit vodu do nádoby a přidat papírek.

2) Vyčistí koberce a čalounění u sedaček
Můžeš čistit ručně - stačí, když papírek rozpustíš v kyblíčku. Lepší variantou je za nás profesionální parní čistič nebo tepovač koberců. Přidej jeden papírek do čisté vody místo prášku na čištění koberců.

3) Prací gel do automaticky dávkující pračky

Do vody stačí ve správném poměru přidat pár pracích papírků EcoHaus a nechat pár minut působit. Plnohodnotně gel tak nahradí. Díky tomu lidstvo ušetří 8 tisíc tun plastového odpadu z lahví ročně.

Co dělat, když mám v pračce méně prádla než obvykle?

Za nás je nejlepší počkat, až bude pračka plná. I s menším množstvím prádla spotřebuješ stejné množství energie a vody. Pokud ale trváš na vyprání malého množství prádla v pračce, prací papírek můžeš lehce roztrhnout, a tak prostředek nadávkovat podle potřeby. 

Jak funguje prací předplatné?

Předplatné se automaticky obnovuje podle tebou zvoleného intervalu doručení. Produkty ti automaticky doručíme na zvolenou adresu či výdejní místo.

Pokud jsi například začal/a s měsíčním předplatným, náš systém ti každý měsíc automaticky strhne platbu z tvé kreditní karty, kterou jsi zadal/a. Každý měsíc ti doručíme produkty přímo na tvou adresu nebo do vybraného výdejního místa zásilkovny. Nemusíš se tak starat o opakované objednávání každý měsíc - my se o to postaráme za tebe.

V termínu tvé pravidelné objednávky dostaneš vždy e-mailem potvrzení o platbě (po strhnutí příslušné částky z tvé platební karty), informaci o expedici objednávky a následně informaci o možnosti vyzvednutí objednávky na výdejním místě nebo o doručování zásilky na tvoji adresu.

Jak mohu předplatné upravit nebo zrušit?

Své předplatné můžeš zobrazit, upravit nebo zrušit po přihlášení do svého účtu nebo prostřednictvím přímého odkazu, který obdržíš v e-mailu.

Předplatné je možné vypovědět kdykoliv. V případě, že předplatné zrušíš po zpracování a stržení platby za další období, má se za to, že předplatné se ruší od následujícího měsíce. 

Za jak dlouho mi balíček doručíte?

Můžeš si vybrat z následujících možností dopravy:

Doprava po České republice

Osobní odběr

  • Možnost osobního odběru na adrese: Vrchlického 338/3 (OC Merkur), Liberec. 

Zásilkovna - výdejní místo a nebo Z-box

GLS - doručení na adresu

  • 99Kč, doručení do 1-2 dnů po zaplacení objednávky.

PPL - doručení na adresu

  • 99Kč, doručení do 1-2 dnů po zaplacení objednávky.

Doprava na Slovensko

Zásilkovna - výdejní místo a nebo Z-box

Zásilkovna - doručení na adresu

  • 5,95 € EUR, doručení do 1-2 dnů po zaplacení objednávky.

GLS - doručení na adresu

  • 5,95 € EUR, doručení do 1-2 dnů po zaplacení objednávky.

Jak mohu zaplatit?

Online platební kartou

  • Zdarma. Ihned po přijetí platby ti balíček odešleme.

Bankovním převodem

  • Zdarma. Jakmile dokončíš objednávku, přijde ti e-mail s platebními údaji a QR kódem, díky nimž zaplatíš balíček převodem přes účet. Ihned po přijetí platby ti balíček odesíláme.

Apple Pay / Google pay

  • Zdarma. Objednávku zaplatíš okamžitě pomocí služby Apple Pay nebo Google pay odkudkoli na světě.