Časté dotazy

Sbalitelný obsah

Na jakou barvu prádla mohu prací papírky EcoHaus použít?

Prací papírky EcoHaus jsou univerzální a lze je tak použít na všechny barvy oblečení. Můžeš s nimi vyprat bílé, barevné i černé.

Někdy se stane, že při rychlém cyklu a nízkých teplotách zůstanou na černém prádle stopy. Předejdeš tomu dodržováním správného postupu:

Nejdříve vlož do bubnu papírek, pak až prádlo. Díky tomu se rozpustí už během prvních vteřin praní.

Je také důležité udržovat pračku čistou a pravidelně čistit filtr.

Mohu přidat k praní aviváž?

Záleží na preferencích. Pokud máš radši intenzivnější vůní, doporučujeme aviváž přidat (papírek voní velmi jemně). I bez použití aviváže je ale prádlo krásně heboučké.

Běžnou aviváž můžeš případně nahradit ekologickou variantou - octem.Ten je mimo jiné skvělý i na zatuchlé prádlo. Pokud chceš mít prádlo voňavé, pak do zásobníku na aviváž přidej ještě pár kapek éterického oleje.

Co když mám atopický ekzém? Budou mi prací papírky EcoHaus vyhovovat?

Prací papírky EcoHaus používají i atopici a lidé s problematickou a citlivou pokožkou. Z ohlasů pozorujeme, že vyhovují 95 % atopiků. Doporučujeme vyzkoušet naše testovací mini balení nebo verzi bez parfemace pro extrémně náročnou pokožku.

Jak si prací papírek poradí se špínou?

Kvalita praní je srovnatelná s běžnými pracími prostředky z drogerie, určeny jsou na běžné praní. Pokud chceš odstranit flek, nejdříve ho předeper s kouskem pracího papírku EcoHaus v ruce - hrubá špína musí pryč co nejdříve. Teprve potom vlož prádlo do pračky.

Zůstane pak v pračce po pracím papírku spoušť? Budu ho muset hledat?

Vůbec ne. Prací papírek se během pár vteřin zcela rozpustí a přemění v prací gel. Po tom na konci praní nezbyde ani stopa.

Výjimečně se může stát, že při rychlém cyklu a nízkých teplotách na černém prádle zůstanou stopy. Předejdeš tomu dodržením správného postupu:

Nejdříve vlož do bubnu pračky papírek, pak až prádlo. Díky tomu se rozpustí během několika vteřin a nezanechá žádné šmouhy.

Proč stačí na vyprání pračky jeden prací papírek EcoHaus, který je tak malý v porovnání s ostatními pracími prostředky?

Je to proto, že prací papírky EcoHaus neobsahují výplňový materiál, jako je voda v pracích gelech (té je tam mimochodem zhruba 90 %). Prací papírky obsahují pouze aktivní látky slisované do tenké vrstvy.

Při jaké teplotě mohu prát?

Prací papírek se rozpustí v nízkých i vysokých teplotách, vypere i na vyvářku. Je vhodný i na rychlé praní nebo praní v ruce. Důležité je do bubnu pračky vkládat nejdříve prací papírek EcoHaus, a pak až oblečení.

Proč mi prádlo po vyprání nevoní?

Papírky obsahují jenom pár důležitých složek, proto se jejich vůně může po vyprání jevit jako nevýrazná - záleží vždy na vodě, materiálu, čistotě pračky a dalších faktorech. Není to ale špatně a tvoje prádlo je dobře vyprané i bez intenzivní vůně.

Pokud toužíš po intenzivnější vůni, doporučujeme sáhnout po aviváži nebo éterickém oleji.

Jak si s EcoHaus vyperu na cestách? Mohu si vzít papírky do příručáku?

Na cesty je prací papírek EcoHaus speciálně určený. V tom tkví i jeho největší síla. Jednoduše si tak vypereš v ruce nebo ve sdílených pračkách.

Neobsahují tekutiny a díky lehkosti a skladnosti se snadno přibalí do příručního zavazadla. Můžeš si je zabalit i do batohu nebo kabelky a mít je kdykoliv při ruce. Bonusem je krásně provoněná kabelka či zavazadlo.

Prací papírky EcoHaus jsou vhodným pracím prostředkem do kempingových praček.

Co dalšího lze s pracími papírky EcoHaus podniknout?

Máme pro tebe hned několik dalších tipů, jak prací papírky EcoHaus využít.

1) Ruční praní prádla v umyvadle
Prací papírky EcoHaus jsou speciálně určené také na praní v ruce. Díky své rozpustnosti i ve studené vodě si můžeš prádlo vyprat i v ruce třeba někde na dovolené. Dokonce si poradí i s kobercem nebo čalouněním. Stačí jen napustit vodu do nádoby a přidat papírek.

2) Sbalit si je do příručáku a na cesty
Díky malinkému rozměru a nízké hmotnosti jsou prací papírky dokonalým řešením na cesty. Navíc neobsahují tekutiny, a tak si je v klidu můžeš vzít do příručního zavazadla nebo do batohu.

3) Vyčistí koberce a čalounění u sedaček
Můžeš čistit ručně - stačí, když papírek rozpustíš v kyblíčku. Lepší variantou je za nás profesionální parní čistič nebo tepovač koberců. Přidej jeden papírek do čisté vody místo prášku na čištění koberců.

4) Prací gel do automaticky dávkující pračky

Do vody stačí ve správném poměru přidat pár pracích papírků EcoHaus a nechat pár minut působit. Plnohodnotně gel tak nahradí. A ty ušetříš spoustu plastu a emisí.

Co dělat, když mám v pračce méně prádla než obvykle?

Za nás je nejlepší počkat, až bude pračka plná. I s menším množstvím prádla totiž spotřebuješ stejné množství energie a vody. Pokud ale trváš na vyprání malého množství prádla v pračce, prací papírek můžeš lehce roztrhnout, a tak prostředek nadávkovat podle potřeby.

Jak funguje prací předplatné?

Všechny důležité informace k předplatnému najdeš na stránce ZDE.

Jak mohu předplatné upravit nebo zrušit?

Své předplatné můžeš zobrazit, upravit nebo zrušit po přihlášení do svého účtu nebo prostřednictvím přímého odkazu, který obdržíš v e-mailu.

Předplatné je možné vypovědět kdykoliv. V případě, že předplatné zrušíš po zpracování a stržení platby za další období, má se za to, že předplatné se ruší od následujícího měsíce. 

Za jak dlouho mi balíček doručíte?

To záleží od zvoleného způsobu dopravy. Vybírat můžeš z těchto možností:

Doprava po České republice

Osobní odběr

Vrchlického 338/3 (OC Merkur), 460 01 Liberec, Česko

Objednávka je připravena k vyzvednutí následující pracovní den od 7:00-15:00 po zaplacení, čeká na vás týden. Zásilku si můžeš vyzvednout v 1. patře firmy Storeman (velká žlutá cedule a dostaneš se tam po schodech, není to Zásilkovna ve spodním patře).

Zásilkovna - výdejní místo a nebo Z-box

GLS - doručení na adresu

 • 109Kč, doručení do 1-2 dnů po zaplacení objednávky.

PPL - doručení na adresu

 • 99Kč, doručení do 1-2 dnů po zaplacení objednávky.

Doprava na Slovensko

Zásilkovna - výdejní místo a nebo Z-box

Zásilkovna - doručení na adresu

 • 5,95 € EUR, doručení do 1-2 dnů po zaplacení objednávky.

GLS - doručení na adresu

 • 5,95 € EUR, doručení do 1-2 dnů po zaplacení objednávky.

Jak mohu zaplatit?

Online platební kartou

 • Zdarma. Ihned po přijetí platby ti balíček odešleme.

Bankovním převodem

 • Zdarma. Jakmile dokončíš objednávku, přijde ti e-mail s platebními údaji a QR kódem, díky nimž zaplatíš balíček převodem přes účet. Ihned po přijetí platby ti balíček odesíláme.

Apple Pay / Google pay

 • Zdarma. Objednávku zaplatíš okamžitě pomocí služby Apple Pay nebo Google pay odkudkoli na světě.

Dobírka

Přeješ si platit na dobírku? Produkty EcoHaus můžeš zakoupit s dobírkou na Alza.cz

Jak mohu zaplatit?

Online platební kartou

 • Zdarma. Ihned po přijetí platby ti balíček odešleme.

Bankovním převodem

 • Zdarma. Jakmile dokončíš objednávku, přijde ti e-mail s platebními údaji a QR kódem, díky nimž zaplatíš balíček převodem přes účet. Ihned po přijetí platby ti balíček odesíláme.

Apple Pay / Google pay

 • Zdarma. Objednávku zaplatíš okamžitě pomocí služby Apple Pay nebo Google pay odkudkoli na světě.

Dobírka

 • Přeješ si platit na dobírku? Produkty EcoHaus můžeš zakoupit s dobírkou na Alza.cz

Můžu s pracím papírkem vyprat hedvábí a další citlivé materiály?

Hedvábné prádlo potřebuje jemný a šetrný přístup při praní, protože je křehké a snadno se poškodí. Prací papírek má pH 7, je neutrální a neměl by hedvábí dráždit. Ale je dobré myslet na pár věcí:

Používej nízkou teplotu: Když pereš hedvábí, vždycky používej studenou nebo mírně teplou vodu, abys co nejméně ohrozil vlákna.

Množství pracího prostředku: Dávej jen trochu pracího prostředku, aby hedvábná vlákna nebyla příliš nasáklá.

Ruční praní: Pokud můžeš, ruční praní hedvábného prádla je bezpečnější než v pračce. Ale pokud chceš použít pračku, zvol program pro jemné prádlo.

Bez odstřeďování: V pračce hedvábí neodstřeďuj, mohlo by to vlákna poškodit.

Drž se návodu na péči: Vždycky se řiď podle pokynů na štítku hedvábného prádla a co radí výrobce.

To platí i pro další materiály jako je vlna, merino, sportovní oblečení a podobně.

Zvládne prací papírek tvrdou vodu?

V pracích papírcích najdeš složky jako polykarboxyláty a zeolity. Ty jsou super v tom, že změkčují tvrdou vodu a bojují s nečistotami. Aniontové látky ti pomáhají s rozpouštěním nečistot a neiontové zase rozpouštějí tuky a oleje.

Pokud máš pocit, že to nestačí, zkus dát dvojitou dávku papírků. A pokud problém přetrvává, zkus doplněk určený pro změkčování vody.

Mohu používat když mám čističku odpadních vod?

Obecně řečeno - ano. Papírky jsou totiž 100 % biologicky rozložitelné. Nicméně na použití s ČOV nemáme žádný certifikát, vždy se proto poraďte s výrobcem vaší konkrétní ČOV.

Vyzkoušej nejjednodušší praní na světě.

1 z 3