Jak správně vybrat prací program pro různé typy prádla

Jak správně vybrat prací program pro různé typy prádla

2. February 2024Petra Doubková

Chceš, aby tvé oblečení vypadalo skvěle a zároveň bylo ošetřeno správně podle typu tkaniny? Klíčem je výběr správného pracího programu. Podívejme se spolu, jak na to.

1. Bavlna: Stará známá přírodní vlákna


Bavlna, oblíbený materiál všech dob, je získávána z bavlníku, rostliny, která je doma v tropických a subtropických oblastech po celém světě. 


Díky svým vynikajícím vlastnostem, jako je vysoká savost a prodyšnost, je ideální pro výrobu oděvů, ručníků a ložního prádla. Navíc se snadno barví, což nám umožňuje mít oblečení v široké škále barev. 


Při praní bavlněných výrobků je důležité pamatovat na jejich sklon k smrštění a proto je doporučeno prát je ve studené vodě a sušit na vzduchu nebo v sušičce na nízkou teplotu.

Náš výběr pro tebe: najdi svou ideální vůni

2. Polyester: Umělé vlákno s výkonem

Polyester, syntetické vlákno vyráběné z ropy, je dnes jedním z nejpoužívanějších materiálů v textilním průmyslu. 


Jeho popularita spočívá v nízké ceně, odolnosti proti smrštění a vrásčení a schopnosti dobře si udržovat barvu. Polyester je také snadno udržovatelný, což z něj činí oblíbenou volbu pro vše od sportovního oblečení po domácí textilie. 


Ačkoliv se snadno perou a rychle schnou, dbejte na to, aby se nepřehřívaly, což by mohlo vést k poškození vláken.

"Minimalismus není o tom mít méně, ale o tom mít více prostoru pro to, co je skutečně důležité."

Bea Johnson

3. Hedvábí: Luxusní přírodní vlákno


Hedvábí, získávané z kokonů bource morušového, je synonymem pro luxus a elegance. 


Tento materiál, milovaný po staletí pro svůj lesk a hladkost, vyžaduje zvláštní péči při praní. 


Hedvábí je nejlepší ručně prát ve studené vodě s použitím jemného pracího prostředku a sušit mimo přímé sluneční světlo, aby si zachovalo svou krásu a trvanlivost. 


Hedvábí nejenže přináší pocit luxusu, ale také je přirozeně hypoalergenní, což je ideální pro citlivou pokožku.

4. Vlna: Teplá a příjemná


Vlna, získávaná ze srsti ovcí a dalších zvířat, je ceněna pro svou schopnost udržovat teplo, i když je mokrá. 


Vlněné výrobky jsou ideální pro chladnější měsíce díky svým izolačním vlastnostem. Při praní vlny dbejte na použití programů určených pro jemné tkaniny a sušení ve vodorovné poloze, aby se předešlo deformaci. 


Vlna je také známá svou schopností "samočištění", což znamená, že často stačí jen vyvětrat místo praní. Pokud potřebuješ můžeš vlnu přeprat v ruce pracím papírkem EcoHaus.

5. Spandex: Flexibilita a pohodlí


Spandex, známý také jako elastan, je syntetické vlákno oblíbené pro svou výjimečnou elasticitu. To umožňuje oblečení, jako jsou legíny, sportovní oblečení a plavky, aby se perfektně přizpůsobily tělu a zároveň poskytovaly volnost pohybu. 


Při praní spandexu vyhýbejte se vysokým teplotám a chlóru, které by mohly vlákna poškodit nebo oslabit. 


Spandex přinesl revoluci v pohodlí moderního oblečení, umožňuje nám pohybovat se s volností a zároveň udržovat formu oděvů.

"Úspěšné uklízení neznamená jen zbavit se nepotřebných věcí, ale také vybudovat prostor, ve kterém cítíme radost a klid."

Marie Kondo

Závěr


Správná péče o různé typy tkanin nejenže prodlouží životnost vašeho oblečení, ale také zajistí, že bude vypadat jako nové po každém vyprání. Od bavlny po spandex, každý materiál vyžaduje specifický přístup k praní, sušení a údržbě, aby si zachoval své jedinečné vlastnosti a estetiku. Pamatování na jednoduché tipy pro praní a pečlivý výběr pracích prostředků mohou zásadně změnit vaše praní a udržet vaše oblíbené kousky v perfektním stavu déle.

Poznání materiálů:  Rozumění různým typům tkanin a jejich specifickým potřebám v péči je klíčové pro zachování jejich kvality a barvy.

Správná péče:  Vyvarování se častému praní, použití vhodných pracích prostředků a dodržování doporučených teplot a pracích cyklů pomáhá prodloužit životnost a zachovat vzhled oblečení.

Sušení a údržba: Správné sušení, ať už na vzduchu nebo v sušičce, společně s pravidelnou údržbou praček a sušiček, zaručuje, že vaše prádlo zůstane svěží a bez zápachu.Pokud máš zájem o ekologické prací papírky nebo další udržitelné produkty pro tvůj domov, podívej se na naši nabídku v obchodě EcoHaus.

Autor: Petra Doubková

Petra Doubková, zakladatelka EcoHaus ve svých 23 letech vybudovala firmu od základů bez investorů. Její produkty, zaměřené na udržitelnost, si získaly důvěru tisíce zákazníků.

Přečíst více

Produkty zmíněné v tomto článku

Často kladené otázky od zákazníků

Jaký je příběh za značkou EcoHaus?

Petra Doubková založila EcoHaus ve svých 23 letech s vizí vytvořit ekologičtější a udržitelnější alternativu k běžným pracím prostředkům. Inspiraci našla během studia na Technické univerzitě v Liberci, kde se zrodil nápad na tento projekt. Firma byla vybudována od základů bez pomoci externích investorů, ale s podporou obyčejných lidí, kteří se rozhodli produkt předplatit prostřednictvím crowdfundingu. Díky svému závazku k ekologii a kvalitě si EcoHaus rychle získal přes 20 000 spokojených zákazníků a stal se příkladem úspěšného podnikání založeného na principech udržitelnosti.

Jaké hodnoty reprezentuje EcoHaus?

EcoHaus stojí na principech udržitelnosti, inovace a podpory komunity. Společnost se nejen snaží změnit svět k lepšímu prostřednictvím svých produktů, ale také aktivně podporuje ženy ve splnění jejich snů a pomáhá jim šetřit čas díky funkčním produktům.

Jaké produkty nabízí EcoHaus a jak přispívají k udržitelnosti?

EcoHaus nabízí širokou škálu pracích papírků, které jsou biologicky odbouratelné a vhodné pro lidi s citlivou pokožkou nebo atopickým ekzémem. Produkty jsou navrženy tak, aby minimalizovaly odpad a spotřebu plastů, což přispívá k ochraně naší planety.

Proč zvolit EcoHaus pro své praní?

Vybrat si EcoHaus pro tvé praní znamená podpořit českou značku s čistou vizí udržitelnosti a zároveň přispět k ochraně naší planety. Naše produkty jsou navrženy tak, aby byly účinné proti špíně, zároveň šetrné k tobě i přírodě. Nabízíme ti snadné řešení pro denní praní, které funguje skvěle i na cestách díky praktickému formátu našich pracích papírků. Tím, že se rozhodneš pro nás, stáváš se součástí komunity, která usiluje o pozitivní změnu.


V EcoHausu neustále pracujeme na tom, abychom ti nabídli ještě lepší služby. Nasloucháme tvým potřebám a na základě tvé zpětné vazby vylepšujeme stávající produkty a rozšiřujeme naši nabídku, abychom ti mohli nabídnout přesně to, co hledáš a potřebuješ. S námi jdeš ruku v ruce s inovacemi, které zlepšují každodenní život a současně chrání naši planetu.

V EcoHaus jde o víc než jen o praní. Je to o lásce k sobě, k přírodě a k naší planetě. Naše poslání je „ZMĚNIT SVĚT A ZLEPŠIT EKOLOGICKÝ DOPAD." Věříme, že každé praní s našimi papírky je krokem k lepšímu světu.


Proč nám můžete věřit:

  • Jsme na trhu již více než rok a během této doby jsme získali přes 20 000 spokojených zákazníků.
  • S hrdostí můžeme prohlásit, že EcoHaus byl vyhlášen jedním z TOP 5 nejudržitelnějších startupů v roce 2023. Toto ocenění jsme získali díky vaší podpoře a naší společné vášni pro udržitelnost.
  • Zvítězili jsme v prestižní startupové soutěži na Technické univerzitě v Liberci, což potvrzuje inovativnost a kvalitu našich produktů.
  • Díky našim pracím papírkům jsme dosáhli více než 1 500 000 vypraných praček, což přispívá k menší spotřebě plastů a ochraně životního prostředí.

Vyzkoušej naše testovací balení a přesvědč se na vlastní praní. S EcoHaus získáš čistotu, která je šetrná k tobě i k naší planetě.


#neplastuj s námi a staň se součástí změny!

Související čtení

Další čtení

Komentáře (0)

U tohoto článku nejsou žádné komentáře. Zanechte komentář jako první!

Napsat komentář