Workshop: kouzlo bylinek

Workshop: kouzlo bylinek

(4 minuty čtení)

Pojď s námi objevit jedinečné kouzlo bylinek na celodenním workshopu s pravou bylinkářkou a léčitelem tradiční čínské medicíny. 

Co tě čeká? 

  • Krátké seznámení s bylinkami - jak je nejlépe rozeznáš, jak si je nasbíráš, usušíš, uskladníš, použiješ. A také, na co si musíš dát pozor - rostliny jsou mocné a zaslouží si náš respekt, protože nám mohou způsobit i velký zdravotní problém. Můžeme se zastavit u těch nejznámějších bylinek a plevelů, třeba budeme překvapeni, co všechno dokáží, a také u některých neznámých a cizokrajných.
  • Také si popovídáme o některých vybraných neduzích, co nás trápí, a jak bychom si mohli pomoci bylinami. 
  • Proto je tu poznávačka čerstvých i sušených bylinek - vyzkoušíš si, jak dobře je znáš.
  • A když už víš, jaké bylinky máš k dispozici, povíme Ti a předvedeme, jak si vyrobíš vlastní čajík - aby byl nejen léčivý, ale pokud možno i chutný, případně si vyrobíš i léčivou tinkturu, ovocné víno, likér, sirup, ocet, mazání…. a ukážeme Ti chytré knihy, které Ti s tím mohou pomoci.
  • “Tak, a jde se na to!” Když budeš chtít, zahraješ si na profesionálního bylináře a vyrobíš si vlastní čajovou směs, tinkturu, mast, ocet, olej… léčivé produkty, které si odvezeš domů a budeš moci vyzkoušet na sobě, na rodině, na známých….je to opravdu krásný pocit, když zjistíš, že to opravdu funguje!!!
  • Pro zájemce máme připravenu i krátkou přednášku o zdravé stravě a na ukázku knihy, které mohou pomoci
  • Poodhalíme Ti i tajemství originálních bachových květových esencí - jak vznikly a jak jejich užívání harmonizuje tělo i duši
  • Terapeut Tradiční čínské medicíny Ti stručně představí bylinnou terapii TČM a hotové bylinné směsi
  • A také tě čeká ochutnávka likéru, sirupů, bylinkových chuťovek
  • A nakonec pokud budeš mít zájem a počasí nám bude přát - i prohlídku bylinkové zahrady nebo procházku v přírodě s poznáváním a sběrem bylin

Kde?

V okolí Liberce, místo bude upřesněno podle obsazenosti. Bude to však kouzelné místo v přírodě, kde je plno energie a hezké atmosféry. 

 

Kdy?

Setkáme se krásného a doufáme, že i slunného červnového dne v ranních hodinách a užijeme si společný den.

24. 6. 2023 od 9:00 do 17:00

Cena? 

4.999 Kč včetně lehkého občerstvení a materiálu k výrobě vlastních výrobků. 

Kde můžeš workshop koupit?

 Jediná možnost, kde workshop lze zakoupit je na naší Hithit.com/ecohaus kampaňi. Podpoříš tak vznik nových vůní pracích papírků EcoHaus. K zakoupení bude od 15.1.-1.3. 2023. 


Zdroj obrázků: Pinterest, fotky jsou pouze ilustrační

Tak to je pozvánka od bylinářky Dany Kubánkové, studentky Školy klinické naturopatie v Praze, která tak nějak pokračuje v rodinné bylinářské tradici založené dědečkem, který se urputně snažil vyléčit svou ženu z cukrovky - a bylo by se mu to jistě povedlo, kdyby babička nebojkotovala užívání některých jeho léčiv z důvodu odporné chuti.

a Ing. Dušana Kadavého, zkušeného terapeuta Tradiční čínské medicíny, absolventa Školy tradiční čínské medicíny v Praze, strojaře, překladatele a ajťáka, který si vyzkoušel mnoho povolání i účinkování v rádiu a u divadla, aby nakonec našel smysl svého života v uzdravování lidí. 

Pevně věříme, že si s námi užiješ den plný krásné přírody, příslibu zdraví a štěstí, libých vůní a chutí. Moc se na Tebe těšíme! 🌼Zpět na blog

Napište komentář

Vyper si chytře s pracím papírkem doma i na cestách