Objev Kouzlo Glampingu: Luxusní Kempování s Eko Přístupem

Petra Doubková

|

|

4 min

Kempování může mít mnoho podob, od tradičního táboření ve stanu až po moderní formy jako je glamping. Glamping, zkratka pro "glamorous camping" (luxusní kempování), kombinuje pohodlí a luxus hotelového ubytování s blízkostí přírody. Představ si, že spíš pod hvězdami v pohodlné posteli, obklopen krásou přírody, aniž bys musel/a obětovat komfort. A když už mluvíme o komfortu a přírodě, je důležité myslet na udržitelnost i během kempování, například při praní oblečení.

Co Je Glamping?


Glamping je skvělý způsob, jak si užít přírodu bez nutnosti vzdát se pohodlí. Glampingová místa často nabízejí luxusní stany, jurty, treehouse domky nebo moderní chatky vybavené vším, co potřebuješ pro pohodlný pobyt – od pohodlných postelí, přes elektřinu až po vlastní koupelnu. Tento styl kempování je ideální pro ty, kteří chtějí uniknout z města a zažít přírodu, aniž by se museli vzdát svých pohodlných zvyků.

Výhody Glampingu

 1. Pohodlí a luxus : Na rozdíl od tradičního kempování ti glamping nabízí pohodlné postele, vlastní koupelnu a někdy i kuchyňku.

 2. Blízkost přírodě : Užívej si krásu přírody přímo ze svého luxusního ubytování.

 3. Udržitelnost : Mnoho glampingových míst dbá na ekologii a nabízí udržitelné vybavení a služby.

 4. Skvělá lokalita : Glampingové místa často najdeš na těch nejkrásnějších a nejodlehlejších místech, která nabízejí úžasné výhledy a blízkost k přírodním památkám.

Jak prát oblečení v ruce během glampingu

Jedním z aspektů udržitelnosti během glampingu je praní oblečení. Můžeš si snadno a ekologicky vyprat oblečení v ruce díky našim pracím papírkům od EcoHaus. Zde je jednoduchý návod, jak na to:

 1. Příprava : Naplň umyvadlo, kbelík nebo jinou nádobu vlažnou vodou. Připrav si prací papírek EcoHaus.

 2. Rozpuštění papírku : Vhoď prací papírek do vody a nech ho rozpustit. Naše papírky jsou koncentrované a šetrné k přírodě.

 3. Praní : Vlož své oblečení do vody a jemně ho promíchej rukama, aby se prací prostředek dostal ke každé části oblečení. Nech ho ve vodě několik minut.

 4. Mnutí : Jemně promni nejšpinavější části oblečení, jako jsou límce a manžety, aby se odstranily všechny nečistoty.

 5. Oplachování : Vyprané oblečení opláchni čistou vodou, dokud nezmizí všechny zbytky pracího prostředku.

 6. Sušení : Vymačkej přebytečnou vodu z oblečení a pověs ho na šňůru nebo sušák, aby přirozeně uschlo na vzduchu.

Proč zvolit prací papírky EcoHaus

Naše prací papírky jsou ideální pro glamping i každodenní použití. Jsou koncentrované, snadno se přepravují a nezatěžují přírodu plastovými obaly. Díky jejich šetrnému složení jsou vhodné i pro citlivou pokožku a nezanechávají škodlivé chemikálie v přírodě.

Náš výběr pro tebe: ideální pomocník při glampingu

"Úspěšné uklízení neznamená jen zbavit se nepotřebných věcí, ale také vybudovat prostor, ve kterém cítíme radost a klid."

Marie Kondo

Závěr

Glamping je úžasný způsob, jak si užít přírodu s veškerým pohodlím, a zároveň zůstat ohleduplný k životnímu prostředí. Ať už se chystáš na víkendový útěk nebo delší dovolenou, nezapomeň si s sebou vzít naše prací papírky EcoHaus, které ti umožní snadno a ekologicky prát oblečení v ruce. Přispěj ke snížení plastového odpadu a užij si přírodu v plné kráse!


Chceš dostávat užitečné rady a tipy přímo do tvého e-mailu? Přihlas se k našemu newsletteru a staň se součástí naší komunity i mimo Facebook! Klikni zde pro registraci. Těšíme se na tvé úspěchy a příběhy!

Pokud máš zájem o prací papírky nebo další udržitelné produkty pro tvůj domov, podívej se na naši nabídku v obchodě EcoHaus.

Autor: Petra Doubková

Petra Doubková, zakladatelka EcoHaus ve svých 23 letech vybudovala firmu od základů bez investorů. Její produkty, zaměřené na udržitelnost, si získaly důvěru tisíce zákazníků.

Přečíst více

Často kladené otázky od zákazníků

Jaký je příběh za značkou EcoHaus?

Petra Doubková založila EcoHaus ve svých 23 letech s vizí vytvořit ekologičtější a udržitelnější alternativu k běžným pracím prostředkům. Inspiraci našla během studia na Technické univerzitě v Liberci, kde se zrodil nápad na tento projekt. Firma byla vybudována od základů bez pomoci externích investorů, ale s podporou obyčejných lidí, kteří se rozhodli produkt předplatit prostřednictvím crowdfundingu. Díky svému závazku k ekologii a kvalitě si EcoHaus rychle získal přes 20 000 spokojených zákazníků a stal se příkladem úspěšného podnikání založeného na principech udržitelnosti.

Jaké hodnoty reprezentuje EcoHaus?

EcoHaus stojí na principech udržitelnosti, inovace a podpory komunity. Společnost se nejen snaží změnit svět k lepšímu prostřednictvím svých produktů, ale také aktivně podporuje ženy ve splnění jejich snů a pomáhá jim šetřit čas díky funkčním produktům.

Jaké produkty nabízí EcoHaus a jak přispívají k udržitelnosti?

EcoHaus nabízí širokou škálu pracích papírků, které jsou biologicky odbouratelné a vhodné pro lidi s citlivou pokožkou nebo atopickým ekzémem. Produkty jsou navrženy tak, aby minimalizovaly odpad a spotřebu plastů, což přispívá k ochraně naší planety.

Proč zvolit EcoHaus pro své praní?

Vybrat si EcoHaus pro tvé praní znamená podpořit českou značku s čistou vizí udržitelnosti a zároveň přispět k ochraně naší planety. Naše produkty jsou navrženy tak, aby byly účinné proti špíně, zároveň šetrné k tobě i přírodě. Nabízíme ti snadné řešení pro denní praní, které funguje skvěle i na cestách díky praktickému formátu našich pracích papírků. Tím, že se rozhodneš pro nás, stáváš se součástí komunity, která usiluje o pozitivní změnu.


V EcoHausu neustále pracujeme na tom, abychom ti nabídli ještě lepší služby. Nasloucháme tvým potřebám a na základě tvé zpětné vazby vylepšujeme stávající produkty a rozšiřujeme naši nabídku, abychom ti mohli nabídnout přesně to, co hledáš a potřebuješ. S námi jdeš ruku v ruce s inovacemi, které zlepšují každodenní život a současně chrání naši planetu.

V EcoHaus jde o víc než jen o praní. Je to o lásce k sobě, k přírodě a k naší planetě. Naše poslání je „ZMĚNIT SVĚT A ZLEPŠIT EKOLOGICKÝ DOPAD." Věříme, že každé praní s našimi papírky je krokem k lepšímu světu.


Proč nám můžete věřit:

 • Jsme na trhu již více než rok a během této doby jsme získali přes 20 000 spokojených zákazníků.
 • S hrdostí můžeme prohlásit, že EcoHaus byl vyhlášen jedním z TOP 5 nejudržitelnějších startupů v roce 2023. Toto ocenění jsme získali díky vaší podpoře a naší společné vášni pro udržitelnost.
 • Zvítězili jsme v prestižní startupové soutěži na Technické univerzitě v Liberci, což potvrzuje inovativnost a kvalitu našich produktů.
 • Díky našim pracím papírkům jsme dosáhli více než 1 500 000 vypraných praček, což přispívá k menší spotřebě plastů a ochraně životního prostředí.

Vyzkoušej naše testovací balení a přesvědč se na vlastní praní. S EcoHaus získáš čistotu, která je šetrná k tobě i k naší planetě.


#neplastuj s námi a staň se součástí změny!