Jak poznat fast fashion a proč je nutné používat kvalitní prací prostředky

Petra Doubková

|

|

4 min

Fast fashion je fenomén, který přináší levné a rychle vyrobené oblečení, které se často mění podle nejnovějších módních trendů. Ačkoli může být lákavé nakupovat módní kousky za nízké ceny, fast fashion má vážné dopady na životní prostředí a kvalitu našich životů. V tomto článku ti ukážeme, jak poznat fast fashion a proč je důležité používat kvalitní prací prostředky, aby sis mohl/a udržet své oblečení v co nejlepší kondici.

Jak Poznat Fast Fashion

 1. Nízké ceny : Pokud vidíš oblečení za extrémně nízké ceny, je pravděpodobné, že se jedná o fast fashion. Nízké ceny často znamenají špatnou kvalitu materiálů a nekvalitní pracovní podmínky pro zaměstnance.

 2. Rychlá obměna kolekcí : Fast fashion značky často uvádějí nové kolekce každý týden nebo měsíc. Pokud si všimneš, že obchod neustále nabízí nové trendy kousky, pravděpodobně se jedná o fast fashion.

 3. Nekvalitní materiály : Fast fashion oblečení je často vyrobeno z levných a nekvalitních materiálů, které se rychle opotřebují. Podívej se na štítky a vyhýbej se syntetickým materiálům, jako je polyester, který je špatný pro životní prostředí i pro tvou pokožku.

 4. Špatné pracovní podmínky : Fast fashion značky často využívají levnou pracovní sílu v rozvojových zemích. Zkus se informovat o etických standardech značky, kterou nakupuješ.

Proč je důležité používat kvalitní prací prostředky


Pokud chceš, aby ti oblečení vydrželo co nejdéle a zůstalo v dobré kondici, je klíčové používat kvalitní prací prostředky. Zde jsou důvody, proč bys měl/a investovat do kvalitních pracích prostředků:

 1. Ochrana materiálů : Kvalitní prací prostředky jsou šetrnější k látkám a pomáhají udržovat barvy a strukturu oblečení. Oblečení vydrží déle a vypadá lépe.

 2. Šetrnost k pokožce : Ekologické a kvalitní prací prostředky neobsahují agresivní chemikálie, které mohou dráždit pokožku. Jsou vhodné i pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou.

 3. Ekologický dopad : Používání ekologických pracích prostředků pomáhá snižovat negativní dopady na životní prostředí. Tyto prostředky jsou biologicky odbouratelné a neobsahují škodlivé látky, které by se dostávaly do vody.

 4. Účinnost praní : Kvalitní prací prostředky účinně odstraňují skvrny a nečistoty i při nižších teplotách, což šetří energii a prodlužuje životnost tvého oblečení.

Jak vybrat kvalitní prací prostředky

 1. Složení : Hledej prostředky s přírodními ingrediencemi a vyhýbej se těm, které obsahují fosfáty, parabeny a další agresivní chemikálie.

 2. Forma : Zvaž použití pracích papírků, které jsou koncentrované a šetrné k životnímu prostředí. Jsou také praktické a snadno se používají.

Změna tvých nákupních návyků a výběr kvalitních pracích prostředků může mít pozitivní dopad nejen na životní prostředí, ale i na kvalitu a životnost tvého oblečení. Nepodporuj fast fashion a investuj do kvalitních kousků, které vydrží déle. A nezapomeň, že správná péče o oblečení začíná už při praní.

Náš výběr pro tebe: objev naše nové textilní produkty

"Úspěšné uklízení neznamená jen zbavit se nepotřebných věcí, ale také vybudovat prostor, ve kterém cítíme radost a klid."

Marie Kondo

Závěr


Chceš dostávat užitečné rady a tipy přímo do tvého e-mailu? Přihlas se k našemu newsletteru a staň se součástí naší komunity i mimo Facebook! Klikni zde pro registraci. Těšíme se na tvé úspěchy a příběhy!

Pokud máš zájem o prací papírky nebo další udržitelné produkty pro tvůj domov, podívej se na naši nabídku v obchodě EcoHaus.

Autor: Petra Doubková

Petra Doubková, zakladatelka EcoHaus ve svých 23 letech vybudovala firmu od základů bez investorů. Její produkty, zaměřené na udržitelnost, si získaly důvěru tisíce zákazníků.

Přečíst více

Často kladené otázky od zákazníků

Jaký je příběh za značkou EcoHaus?

Petra Doubková založila EcoHaus ve svých 23 letech s vizí vytvořit ekologičtější a udržitelnější alternativu k běžným pracím prostředkům. Inspiraci našla během studia na Technické univerzitě v Liberci, kde se zrodil nápad na tento projekt. Firma byla vybudována od základů bez pomoci externích investorů, ale s podporou obyčejných lidí, kteří se rozhodli produkt předplatit prostřednictvím crowdfundingu. Díky svému závazku k ekologii a kvalitě si EcoHaus rychle získal přes 20 000 spokojených zákazníků a stal se příkladem úspěšného podnikání založeného na principech udržitelnosti.

Jaké hodnoty reprezentuje EcoHaus?

EcoHaus stojí na principech udržitelnosti, inovace a podpory komunity. Společnost se nejen snaží změnit svět k lepšímu prostřednictvím svých produktů, ale také aktivně podporuje ženy ve splnění jejich snů a pomáhá jim šetřit čas díky funkčním produktům.

Jaké produkty nabízí EcoHaus a jak přispívají k udržitelnosti?

EcoHaus nabízí širokou škálu pracích papírků, které jsou biologicky odbouratelné a vhodné pro lidi s citlivou pokožkou nebo atopickým ekzémem. Produkty jsou navrženy tak, aby minimalizovaly odpad a spotřebu plastů, což přispívá k ochraně naší planety.

Proč zvolit EcoHaus pro své praní?

Vybrat si EcoHaus pro tvé praní znamená podpořit českou značku s čistou vizí udržitelnosti a zároveň přispět k ochraně naší planety. Naše produkty jsou navrženy tak, aby byly účinné proti špíně, zároveň šetrné k tobě i přírodě. Nabízíme ti snadné řešení pro denní praní, které funguje skvěle i na cestách díky praktickému formátu našich pracích papírků. Tím, že se rozhodneš pro nás, stáváš se součástí komunity, která usiluje o pozitivní změnu.


V EcoHausu neustále pracujeme na tom, abychom ti nabídli ještě lepší služby. Nasloucháme tvým potřebám a na základě tvé zpětné vazby vylepšujeme stávající produkty a rozšiřujeme naši nabídku, abychom ti mohli nabídnout přesně to, co hledáš a potřebuješ. S námi jdeš ruku v ruce s inovacemi, které zlepšují každodenní život a současně chrání naši planetu.

V EcoHaus jde o víc než jen o praní. Je to o lásce k sobě, k přírodě a k naší planetě. Naše poslání je „ZMĚNIT SVĚT A ZLEPŠIT EKOLOGICKÝ DOPAD." Věříme, že každé praní s našimi papírky je krokem k lepšímu světu.


Proč nám můžete věřit:

 • Jsme na trhu již více než rok a během této doby jsme získali přes 20 000 spokojených zákazníků.
 • S hrdostí můžeme prohlásit, že EcoHaus byl vyhlášen jedním z TOP 5 nejudržitelnějších startupů v roce 2023. Toto ocenění jsme získali díky vaší podpoře a naší společné vášni pro udržitelnost.
 • Zvítězili jsme v prestižní startupové soutěži na Technické univerzitě v Liberci, což potvrzuje inovativnost a kvalitu našich produktů.
 • Díky našim pracím papírkům jsme dosáhli více než 1 500 000 vypraných praček, což přispívá k menší spotřebě plastů a ochraně životního prostředí.

Vyzkoušej naše testovací balení a přesvědč se na vlastní praní. S EcoHaus získáš čistotu, která je šetrná k tobě i k naší planetě.


#neplastuj s námi a staň se součástí změny!