Ekologické praní: jak šetřit přírodu i peněženku

Ekologické praní: jak šetřit přírodu i peněženku

2. February 2024Petra Doubková

V dnešní době, kdy se snažíme žít udržitelnějším způsobem, je důležité přemýšlet i o tom, jak prát ekologicky. Nejenže tím šetříme přírodu, ale můžeme ušetřit i nemalé finanční prostředky. Zde jsou tipy, jak na to.

1. Používej ekologické prací prostředky


Prvním krokem k ekologičtějšímu praní je výběr správného pracího prostředku.


 • Šetrnost k přírodě: Ekologické prací prostředky obsahují méně chemikálií a jsou biologicky rozložitelné, čímž snižují zátěž pro životní prostředí.
 • Bezpečnost pro rodinu: Jsou bezpečnější pro domácnosti, zejména pro rodiny s malými dětmi nebo domácími mazlíčky.

Tip od nás: Pro maximální ekologičnost a šetrnost k přírodě doporučujeme EcoHaus prací papírky, které jsou 100% biologicky rozložitelné a neobsahují žádné škodlivé chemikálie.

Náš výběr pro tebe: najdi svou ideální vůni

2. Praní při nižších teplotách


Snížení teploty praní je jednoduchý, ale účinný způsob, jak šetřit energii.


 • Úspora energie: Praní na nižších teplotách výrazně snižuje spotřebu energie, což je ekonomicky i ekologicky výhodné.
 • Dlouhodobá péče o oblečení: Nižší teploty jsou šetrnější k tkaninám, což prodlužuje životnost oblečení.

"Minimalismus není o tom mít méně, ale o tom mít více prostoru pro to, co je skutečně důležité."

Bea Johnson

3. Plně naložená pračka


Optimalizace množství prádla v pračce přináší nejen úspory, ale i menší ekologickou stopu.


 • Efektivní využití zdrojů: Praní s plnou pračkou optimalizuje spotřebu vody a energie na jednu dávku praní.
 • Menší dopad na životní prostředí: Snížením počtu praní se snižuje celkový dopad na životní prostředí.

4. Využívání ekonomických programů


Moderní pračky nabízejí různé programy šetrné k životnímu prostředí.


 • Úspora vody a energie: Ekonomické programy na pračce jsou navrženy tak, aby minimalizovaly spotřebu vody a energie.
 • Optimalizace praní: Tyto programy poskytují efektivní praní při nižší spotřebě zdrojů.

5. Sušení prádla na vzduchu


Přechod od elektrické sušičky k sušení na vzduchu může mít významný pozitivní dopad na životní prostředí.


 • Nulová spotřeba energie: Sušení prádla na vzduchu eliminuje potřebu používání elektrické sušičky, což je velká úspora energie.
 • Přirozená péče o oblečení: Sušení na vzduchu je šetrnější k tkaninám a prodlužuje životnost oblečení.

"Úspěšné uklízení neznamená jen zbavit se nepotřebných věcí, ale také vybudovat prostor, ve kterém cítíme radost a klid."

Marie Kondo

Závěr


Přechod na ekologičtější praní je důležitým krokem k udržitelnějšímu životnímu stylu. Je to nejen prospěšné pro naši planetu, ale může vám také ušetřit peníze na energiích a vodě. Produkty EcoHaus jsou skvělým příkladem toho, jak můžeme v našem každodenním životě dělat malé změny s velkým dopadem.

Ekologické prací prostředky:  Vyber si šetrné a biologicky rozložitelné prostředky pro menší dopad na životní prostředí.

Praní na nižších teplotách a plně naložená pračka:  Úspora energie a vody při každém praní.

Sušení prádla na vzduchu: Eliminace spotřeby energie a šetrnější péče o oblečení.

Pokud máš zájem o ekologické prací papírky nebo další udržitelné produkty pro tvůj domov, podívej se na naši nabídku v obchodě EcoHaus.

Autor: Petra Doubková

Petra Doubková, zakladatelka EcoHaus ve svých 23 letech vybudovala firmu od základů bez investorů. Její produkty, zaměřené na udržitelnost, si získaly důvěru tisíce zákazníků.

Přečíst více

Produkty zmíněné v tomto článku

Často kladené otázky od zákazníků

Jaký je příběh za značkou EcoHaus?

Petra Doubková založila EcoHaus ve svých 23 letech s vizí vytvořit ekologičtější a udržitelnější alternativu k běžným pracím prostředkům. Inspiraci našla během studia na Technické univerzitě v Liberci, kde se zrodil nápad na tento projekt. Firma byla vybudována od základů bez pomoci externích investorů, ale s podporou obyčejných lidí, kteří se rozhodli produkt předplatit prostřednictvím crowdfundingu. Díky svému závazku k ekologii a kvalitě si EcoHaus rychle získal přes 20 000 spokojených zákazníků a stal se příkladem úspěšného podnikání založeného na principech udržitelnosti.

Jaké hodnoty reprezentuje EcoHaus?

EcoHaus stojí na principech udržitelnosti, inovace a podpory komunity. Společnost se nejen snaží změnit svět k lepšímu prostřednictvím svých produktů, ale také aktivně podporuje ženy ve splnění jejich snů a pomáhá jim šetřit čas díky funkčním produktům.

Jaké produkty nabízí EcoHaus a jak přispívají k udržitelnosti?

EcoHaus nabízí širokou škálu pracích papírků, které jsou biologicky odbouratelné a vhodné pro lidi s citlivou pokožkou nebo atopickým ekzémem. Produkty jsou navrženy tak, aby minimalizovaly odpad a spotřebu plastů, což přispívá k ochraně naší planety.

Proč zvolit EcoHaus pro své praní?

Vybrat si EcoHaus pro tvé praní znamená podpořit českou značku s čistou vizí udržitelnosti a zároveň přispět k ochraně naší planety. Naše produkty jsou navrženy tak, aby byly účinné proti špíně, zároveň šetrné k tobě i přírodě. Nabízíme ti snadné řešení pro denní praní, které funguje skvěle i na cestách díky praktickému formátu našich pracích papírků. Tím, že se rozhodneš pro nás, stáváš se součástí komunity, která usiluje o pozitivní změnu.


V EcoHausu neustále pracujeme na tom, abychom ti nabídli ještě lepší služby. Nasloucháme tvým potřebám a na základě tvé zpětné vazby vylepšujeme stávající produkty a rozšiřujeme naši nabídku, abychom ti mohli nabídnout přesně to, co hledáš a potřebuješ. S námi jdeš ruku v ruce s inovacemi, které zlepšují každodenní život a současně chrání naši planetu.

V EcoHaus jde o víc než jen o praní. Je to o lásce k sobě, k přírodě a k naší planetě. Naše poslání je „ZMĚNIT SVĚT A ZLEPŠIT EKOLOGICKÝ DOPAD." Věříme, že každé praní s našimi papírky je krokem k lepšímu světu.


Proč nám můžete věřit:

 • Jsme na trhu již více než rok a během této doby jsme získali přes 20 000 spokojených zákazníků.
 • S hrdostí můžeme prohlásit, že EcoHaus byl vyhlášen jedním z TOP 5 nejudržitelnějších startupů v roce 2023. Toto ocenění jsme získali díky vaší podpoře a naší společné vášni pro udržitelnost.
 • Zvítězili jsme v prestižní startupové soutěži na Technické univerzitě v Liberci, což potvrzuje inovativnost a kvalitu našich produktů.
 • Díky našim pracím papírkům jsme dosáhli více než 1 500 000 vypraných praček, což přispívá k menší spotřebě plastů a ochraně životního prostředí.

Vyzkoušej naše testovací balení a přesvědč se na vlastní praní. S EcoHaus získáš čistotu, která je šetrná k tobě i k naší planetě.


#neplastuj s námi a staň se součástí změny!

Související čtení

Další čtení

Komentáře (0)

U tohoto článku nejsou žádné komentáře. Zanechte komentář jako první!

Napsat komentář