7 důvodů, proč se stát součástí zero waste komunity

Petra Doubková

|

|

3 min

Zero waste je životní styl, který se snaží minimalizovat produkci odpadu a tím přispět k ochraně životního prostředí. Přinášíme ti 7 důvodů, proč se stát součástí této inspirativní komunity.

1. Ochrana životního prostředí

Minimalizace odpadu znamená menší množství plastů v oceánech, méně odpadu na skládkách a snížení znečištění vzduchu a půdy. Každý krok směrem k zero waste přispívá k ochraně naší planety.

2. Zdravější životní styl

Vyhýbání se jednorázovým plastům a chemickým látkám v produktech vede k zdravějšímu životnímu stylu. Mnoho zero waste alternativ je vyrobeno z přírodních a netoxických materiálů.

3. Úspora peněz

Přestože některé zero waste produkty mohou být zpočátku dražší, jejich dlouhodobé používání šetří peníze. Opakovaně použitelné předměty, jako jsou látkové tašky, skleněné lahve a kovové brčka, ti ušetří náklady na jednorázové alternativy.

4. Podpora lokální ekonomiky

Zero waste komunita často podporuje lokální výrobce a prodejce, kteří nabízejí udržitelné produkty. Tím přispíváš k posílení místní ekonomiky a snižuješ svou uhlíkovou stopu spojenou s dopravou zboží.

5. Jednodušší a organizovanější život

Minimalizace odpadu vede k jednoduššímu a organizovanějšímu životu. Méně věcí znamená méně nepořádku a méně stresu. Zero waste životní styl tě naučí vážit si toho, co máš, a soustředit se na kvalitu místo kvantity.

6. Komunita a podpora

Zero waste komunita je plná inspirativních lidí, kteří sdílejí své zkušenosti a nápady. Připojení se k této komunitě ti poskytne podporu a motivaci na tvé cestě k udržitelnějšímu životnímu stylu.

7. Příležitost k osobnímu růstu

Adopce zero waste životního stylu tě přinutí přemýšlet o svých návycích a hodnotách. Naučíš se být kreativní, hledat alternativní řešení a přizpůsobovat se změnám. Tento proces tě může osobně obohatit a přinést nové perspektivy.

Připoj se k zero waste komunitě a objev, jak může být životní styl bez odpadu jednoduchý, inspirativní a prospěšný pro tebe i pro naši planetu.

Náš výběr pro tebe: objev naše nové textilní produkty

"Úspěšné uklízení neznamená jen zbavit se nepotřebných věcí, ale také vybudovat prostor, ve kterém cítíme radost a klid."

Marie Kondo

Závěr


Chceš dostávat užitečné rady a tipy přímo do tvého e-mailu? Přihlas se k našemu newsletteru a staň se součástí naší komunity i mimo Facebook! Klikni zde pro registraci. Těšíme se na tvé úspěchy a příběhy!

Pokud máš zájem o prací papírky nebo další udržitelné produkty pro tvůj domov, podívej se na naši nabídku v obchodě EcoHaus.

Autor: Petra Doubková

Petra Doubková, zakladatelka EcoHaus ve svých 23 letech vybudovala firmu od základů bez investorů. Její produkty, zaměřené na udržitelnost, si získaly důvěru tisíce zákazníků.

Přečíst více

Často kladené otázky od zákazníků

Jaký je příběh za značkou EcoHaus?

Petra Doubková založila EcoHaus ve svých 23 letech s vizí vytvořit ekologičtější a udržitelnější alternativu k běžným pracím prostředkům. Inspiraci našla během studia na Technické univerzitě v Liberci, kde se zrodil nápad na tento projekt. Firma byla vybudována od základů bez pomoci externích investorů, ale s podporou obyčejných lidí, kteří se rozhodli produkt předplatit prostřednictvím crowdfundingu. Díky svému závazku k ekologii a kvalitě si EcoHaus rychle získal přes 20 000 spokojených zákazníků a stal se příkladem úspěšného podnikání založeného na principech udržitelnosti.

Jaké hodnoty reprezentuje EcoHaus?

EcoHaus stojí na principech udržitelnosti, inovace a podpory komunity. Společnost se nejen snaží změnit svět k lepšímu prostřednictvím svých produktů, ale také aktivně podporuje ženy ve splnění jejich snů a pomáhá jim šetřit čas díky funkčním produktům.

Jaké produkty nabízí EcoHaus a jak přispívají k udržitelnosti?

EcoHaus nabízí širokou škálu pracích papírků, které jsou biologicky odbouratelné a vhodné pro lidi s citlivou pokožkou nebo atopickým ekzémem. Produkty jsou navrženy tak, aby minimalizovaly odpad a spotřebu plastů, což přispívá k ochraně naší planety.

Proč zvolit EcoHaus pro své praní?

Vybrat si EcoHaus pro tvé praní znamená podpořit českou značku s čistou vizí udržitelnosti a zároveň přispět k ochraně naší planety. Naše produkty jsou navrženy tak, aby byly účinné proti špíně, zároveň šetrné k tobě i přírodě. Nabízíme ti snadné řešení pro denní praní, které funguje skvěle i na cestách díky praktickému formátu našich pracích papírků. Tím, že se rozhodneš pro nás, stáváš se součástí komunity, která usiluje o pozitivní změnu.


V EcoHausu neustále pracujeme na tom, abychom ti nabídli ještě lepší služby. Nasloucháme tvým potřebám a na základě tvé zpětné vazby vylepšujeme stávající produkty a rozšiřujeme naši nabídku, abychom ti mohli nabídnout přesně to, co hledáš a potřebuješ. S námi jdeš ruku v ruce s inovacemi, které zlepšují každodenní život a současně chrání naši planetu.

V EcoHaus jde o víc než jen o praní. Je to o lásce k sobě, k přírodě a k naší planetě. Naše poslání je „ZMĚNIT SVĚT A ZLEPŠIT EKOLOGICKÝ DOPAD." Věříme, že každé praní s našimi papírky je krokem k lepšímu světu.


Proč nám můžete věřit:

  • Jsme na trhu již více než rok a během této doby jsme získali přes 20 000 spokojených zákazníků.
  • S hrdostí můžeme prohlásit, že EcoHaus byl vyhlášen jedním z TOP 5 nejudržitelnějších startupů v roce 2023. Toto ocenění jsme získali díky vaší podpoře a naší společné vášni pro udržitelnost.
  • Zvítězili jsme v prestižní startupové soutěži na Technické univerzitě v Liberci, což potvrzuje inovativnost a kvalitu našich produktů.
  • Díky našim pracím papírkům jsme dosáhli více než 1 500 000 vypraných praček, což přispívá k menší spotřebě plastů a ochraně životního prostředí.

Vyzkoušej naše testovací balení a přesvědč se na vlastní praní. S EcoHaus získáš čistotu, která je šetrná k tobě i k naší planetě.


#neplastuj s námi a staň se součástí změny!