10 jednoduchých tipů, jak snížit ekologický otisk ve tvé domácnosti

Petra Doubková

|

|

3 min

Hledáš způsoby, jak žít ekologičtěji a snížit svůj ekologický otisk? Připravili jsme pro tebe 10 jednoduchých tipů, které můžeš snadno začlenit do svého každodenního života a tím přispět k ochraně naší planety.

1. Šetři vodou

Omez dobu sprchování, vypínej vodu při čištění zubů a používej úsporné sprchové hlavice. Malé změny ve spotřebě vody mohou mít velký dopad.

2. Sniž spotřebu energie

Vyměň klasické žárovky za LED osvětlení, vypínej spotřebiče, když je nepoužíváš, a zvaž investici do solárních panelů.

3. Třiď odpad

Třídění odpadu je základním krokem k udržitelnému životnímu stylu. Zjisti, jaké možnosti recyklace máš ve své oblasti a zapoj se.

4. Nakupuj lokálně

Podpora místních farmářů a výrobců nejenže snižuje uhlíkovou stopu spojenou s dopravou potravin, ale také posiluje místní ekonomiku.

5. Používej ekologické čisticí prostředky

Mnoho čisticích prostředků obsahuje škodlivé chemikálie. Vyzkoušej přírodní alternativy, které jsou šetrné k životnímu prostředí i tvé domácnosti.

6. Omez používání plastů

Vyhni se jednorázovým plastovým výrobkům a zvol opakovaně použitelné alternativy, jako jsou látkové tašky, skleněné lahve a kovové příbory.

7. Zahradničení

Pěstování vlastní zeleniny a bylinek nejenže zlepšuje kvalitu tvého jídla, ale také snižuje tvoji závislost na obchodech a přepravě potravin.

8. Cestování

Pokud je to možné, využívej veřejnou dopravu, choď pěšky nebo jezdi na kole. Pokud musíš cestovat autem, zvaž sdílení jízdy s dalšími lidmi.

9. Energeticky úsporné spotřebiče

Při nákupu nových spotřebičů hledej energeticky úsporné modely, které pomáhají snižovat spotřebu energie a zároveň šetří tvoje peníze.

10. Kompostování

Založ si domácí kompostér a recykluj organický odpad. Kompostování snižuje množství odpadu, který končí na skládkách, a poskytuje cenné živiny pro tvoji zahradu.

Začni s těmito jednoduchými tipy a postupně přejdi k dalším udržitelným praktikám. Společně můžeme přispět k ochraně naší planety pro budoucí generace.

Náš výběr pro tebe: objev naše nové textilní produkty

"Úspěšné uklízení neznamená jen zbavit se nepotřebných věcí, ale také vybudovat prostor, ve kterém cítíme radost a klid."

Marie Kondo

Závěr


Chceš dostávat užitečné rady a tipy přímo do tvého e-mailu? Přihlas se k našemu newsletteru a staň se součástí naší komunity i mimo Facebook! Klikni zde pro registraci. Těšíme se na tvé úspěchy a příběhy!

Pokud máš zájem o prací papírky nebo další udržitelné produkty pro tvůj domov, podívej se na naši nabídku v obchodě EcoHaus.

Autor: Petra Doubková

Petra Doubková, zakladatelka EcoHaus ve svých 23 letech vybudovala firmu od základů bez investorů. Její produkty, zaměřené na udržitelnost, si získaly důvěru tisíce zákazníků.

Přečíst více

Často kladené otázky od zákazníků

Jaký je příběh za značkou EcoHaus?

Petra Doubková založila EcoHaus ve svých 23 letech s vizí vytvořit ekologičtější a udržitelnější alternativu k běžným pracím prostředkům. Inspiraci našla během studia na Technické univerzitě v Liberci, kde se zrodil nápad na tento projekt. Firma byla vybudována od základů bez pomoci externích investorů, ale s podporou obyčejných lidí, kteří se rozhodli produkt předplatit prostřednictvím crowdfundingu. Díky svému závazku k ekologii a kvalitě si EcoHaus rychle získal přes 20 000 spokojených zákazníků a stal se příkladem úspěšného podnikání založeného na principech udržitelnosti.

Jaké hodnoty reprezentuje EcoHaus?

EcoHaus stojí na principech udržitelnosti, inovace a podpory komunity. Společnost se nejen snaží změnit svět k lepšímu prostřednictvím svých produktů, ale také aktivně podporuje ženy ve splnění jejich snů a pomáhá jim šetřit čas díky funkčním produktům.

Jaké produkty nabízí EcoHaus a jak přispívají k udržitelnosti?

EcoHaus nabízí širokou škálu pracích papírků, které jsou biologicky odbouratelné a vhodné pro lidi s citlivou pokožkou nebo atopickým ekzémem. Produkty jsou navrženy tak, aby minimalizovaly odpad a spotřebu plastů, což přispívá k ochraně naší planety.

Proč zvolit EcoHaus pro své praní?

Vybrat si EcoHaus pro tvé praní znamená podpořit českou značku s čistou vizí udržitelnosti a zároveň přispět k ochraně naší planety. Naše produkty jsou navrženy tak, aby byly účinné proti špíně, zároveň šetrné k tobě i přírodě. Nabízíme ti snadné řešení pro denní praní, které funguje skvěle i na cestách díky praktickému formátu našich pracích papírků. Tím, že se rozhodneš pro nás, stáváš se součástí komunity, která usiluje o pozitivní změnu.


V EcoHausu neustále pracujeme na tom, abychom ti nabídli ještě lepší služby. Nasloucháme tvým potřebám a na základě tvé zpětné vazby vylepšujeme stávající produkty a rozšiřujeme naši nabídku, abychom ti mohli nabídnout přesně to, co hledáš a potřebuješ. S námi jdeš ruku v ruce s inovacemi, které zlepšují každodenní život a současně chrání naši planetu.

V EcoHaus jde o víc než jen o praní. Je to o lásce k sobě, k přírodě a k naší planetě. Naše poslání je „ZMĚNIT SVĚT A ZLEPŠIT EKOLOGICKÝ DOPAD." Věříme, že každé praní s našimi papírky je krokem k lepšímu světu.


Proč nám můžete věřit:

  • Jsme na trhu již více než rok a během této doby jsme získali přes 20 000 spokojených zákazníků.
  • S hrdostí můžeme prohlásit, že EcoHaus byl vyhlášen jedním z TOP 5 nejudržitelnějších startupů v roce 2023. Toto ocenění jsme získali díky vaší podpoře a naší společné vášni pro udržitelnost.
  • Zvítězili jsme v prestižní startupové soutěži na Technické univerzitě v Liberci, což potvrzuje inovativnost a kvalitu našich produktů.
  • Díky našim pracím papírkům jsme dosáhli více než 1 500 000 vypraných praček, což přispívá k menší spotřebě plastů a ochraně životního prostředí.

Vyzkoušej naše testovací balení a přesvědč se na vlastní praní. S EcoHaus získáš čistotu, která je šetrná k tobě i k naší planetě.


#neplastuj s námi a staň se součástí změny!